Systém nízkoenergetických montovaných drevostavieb je rozšírený a osvedčený v severských krajinách Európy, v Kanade a Spojených Štátoch. Naša niekoľkoročná prax montáže týchto úsporných montovaných drevostavieb pochádza práve z Nórska.

Rozšírenosť a obľúbenosť dokazuje prednosti tohto dôkladne premysleného a prepracovaného systému, medzi ktoré patria predovšetkým mimoriadne tepelné a technické vlastnosti obvodových konštrukcií, ktoré výrazne znižujú energetické nároky na prevádzku.

Hlavným stavebným materiálom je drevo a výrobky z dreva. Do našich nízkoenergetických domov (NED) používame izolačný materiál Nobasil TP 138. Je vyrobený z minerálnych sklenných vlákien technológiou ECOSE. Neobsahuje žiadne formaldehydy a je bez materiálov na ropnom základe. Kladieme dôraz na použitie ekologických materiálov. Izolačný materiál Knauf má bezkonkurenčne najlepšie parametre. Súčiniteľ tepelnej vodivosti je 0.032 W/mK. Pri hrúbke obvodovej steny 200mm je hodnota R(m2K/w)-6.25 a plus fasádny polystyrén o hrubke 50mm Rm2Kw- 1.35 tak celková hodnota je Rm2Kw-7.60.

Ak ste sa rozhodli pre stavbu montovaného nízkoenergetického domu, počítajte už dopredu s vybavením inžinierských sietí na Vašom pozemku, konktrétne elektriny a počas výstavby aj vody pre napojenie systému.
 
 
 

 

© 2010 STRECHADOM, s.r.o. | Jilemnického 10, Dedina Mládeže 946 04 | Tel: 0917 863 042, 0907 985 653 | info@strechadom.sk | Webdesign niceweb